3,96 PLN

Як українська збірна грала проти Франції: Історичний екскурс

Новини Легалізація Освіта Туризм Культура Афіша Спорт Блог
@Elliah Kontishev, 24 березня 2021
Сьогодні футбольна збірна України починає свої виступи на груповому етапі кваліфікаційного раунду Чемпіонату світу з футболу-2022. Перший матч для національної дружини одразу ж обіцяє стати нелегким, адже зустрічаються підопічні Андрія Шевченка не будь з ким, а з чинними чемпіонами світу — збірною Франції.

Гра відбудеться на стадіоні «Стад де Франс» у Парижі, початок матчу — о 22:00, повідомляє видання «Кавун. City».

До слова, сьогодні національні кольори в складі нашої збірної мають змогу захищати й представники Херсонської області. Зокрема, у заявку на матч потрапив динамівець Олександр Караваєв, а також представник італійської «Аталанти» Віктор Коваленко.

Ми усім складом бажаємо нашим хлопцям обов’язково вийти сьогодні на поле та долучитися до перемоги збірної України. Звісно ж, попри невтішну історію очних зустрічей, ми віримо у те, що підопічні Андрія Шевченка обов’язково сьогодні здобудуть перемогу.

А поки ми чекаємо на вечірнє протистояння, пропонуємо вашій екскурс в історію.

Як Україна та Франція у футбол грали

На офіційних міжнародних турнірах збірні України та Франції зустрічалися 7 разів. Розподіл перемог маємо наступний: Україна здобула одну яскраву перемогу над французами, у відповідь отримала 3 поразки, ще тричі команди розійшлися у нічию.

27 березня 1999, відбірний матч на Євро-2000, Париж

Перша зустріч двох збірних відбулася саме у Парижі. Це був зірковий час наших суперників — золотий склад: на воротах легендарний Фабьєн Бартез, у полі Ліліан Тюрам, Патрік Війєра, Зінедін Зідан, Тьєрі Анрі. Звісно, й українська дружина не пасла задніх на легендарні імена: Олександр Шовковський, Андрій Шевченко, Сергій Ребров.

Втім, звитягу в цьому протистоянні не святкував ніхто — за рахунку 0:0 команди розійшлися миром, щоб зустрітися в наступному груповому протистоянні вже у Києві.

04 вересня 1999, відбір на Євро-2000, Київ

Що найприкметніше, у цьому матчі вирішувалася доля першої позиції у групі. Обидвом командам будь-що необхідно було брати 3 очки. Та попри усі намагання, збірні України і Франції знову розійшлися з нічийним рахунком 0:0. Найцікавіше, що французи доволі тривалий час взагалі відіграли на утримання нічийного рахунку, даючи українцям можливість зловити їх на помилці. Втім, про зірковий склад ми говорили трохи вище. Легенди не помиляються.

До слова, Франція кваліфікувалася на чемпіонат Європи з першої позиції в групі й стала не просто фіналістом, але й переможцем змагань. А от Україна за вихід на чемпіонат мала зустрітися в стиковому матчі зі Словенією. На жаль, фортуна була не на нашому боці.

2 червня 2007, відбір на Євро-2008, Париж

Наступна офіційна зустріч Франції та України відбулася під час відбору на чемпіонат Європи 2008 року. І знову в Парижі. Цього разу нам пощастило вже менше — на жаль після нічийного першого тайму ми двічі пропустили в другій половині зустрічі.

На 57-й хвилині у воротах України «розписався» Франк Рібері, а на 71-й — Ніколя Анелька.

21 листопада 2007, відбір на Євро-2008, Київ

В четвертій офіційній зустрічі українцям нарешті вдалося вперше вразити ворота французів. Щоправда, і свої ворота «сухими» зберегти не вдалося.

Першими в цьому протистоянні забили саме підопічні Олега Блохіна — вже на 14-й хвилині ворота Себастьяна Фрея вразив Андрій Воронін. Не довго раділи наші вболівальники — на 20-й хвилині рахунок в матчі зрівняв Тьєрі Анрі. Далі стало ще складніше — вдруге м’яч зі своїх воріт Андрій П’ятов мав виймати вже на 34-й хвилині. Цього разу відзначився Сідней Ґову. Але від поразки нашу команду врятував нинішній наставник синьо-жовтих Андрій Шевченко — щойно вийшовши з перерви Шева встановив остаточний рахунок протистояння 2:2.

Попри непогану гру збірна України того року так й не змогла кваліфікуватися на першість Європи, посівши в групі 4 позицію. Франція з 2-ї вийшла далі, втім не змогла вийти з групи у трьох матчах двічі поступившися суперникам та зігравши одну гру в нічию.

15 червня 2012, Євро-2012, Донецьк

В рамках домашнього Євро у 2012 році Україна знову зустрілася з Францією, яка саме виходила з кризи, яку викликала зміна поколінь. Зустріч відбулася у Донецьку на стадіоні «Донбас-Арена». Вболівальники найбільше запам’ятали цей матч завдяки складним погодним умовам, через які арбітр навіть мав зупиняти зустріч та відправляти команди у підтрибунні приміщення.

Рваний темп гри, тривала перерва — все було проти нашої збірної. Це продемонстрував й результат протистояння — рахунок 0:2 на користь французький гостей. У воротах Андрія П’ятова того дня «розписалися» Жеремі Менез (53 хвилина) та Йоан Кабай (56 хвилина).

В результаті Франція пішла далі, вийшовши з другої позиції в групі, втім на етапі чвертьфіналу поступилась майбутнім переможцям змагань — збірній Іспанії.

15 листопада 2013, відбір на Чемпіонат світу-2014, стадія плей-офф, Київ

Неймовірна і, наразі, єдина перемога України над збірною Франції. У тому матчі, здавалося, з перших секунд все складалося на користь українців. Стадіон в один голос співав гімн, вболівальники заряджали улюбленців на звитягу і, зрештою, в другому таймі гості «посипалися». Спочатку на 61-й хвилині ворота французів вразив Роман Зозуля, а потім з пенальті Андрій Ярмоленко на 82-й хвилині поставив у протистоянні жирну крапку.

Майбутнє протистояння у Парижі, здавалося, мало б видатися не таким вже і складним за такої переваги українців...

19 листопада 2013, відбір на Чемпіонат світу-2014, стадія плей-офф, Париж

Втім не так сталося, як гадалося. Для того, аби відіграти два пропущені у Києві голи, французам знадобилося лише 34 хвилини. Спочатку на 22-й хвилині надію господарям подарував Мамаду Сако, зрівняв рахунок в матчі Карім Бензема. Нічия і на суперників, у разі завершення матчу за такого рахунку, чекає додатковий час.

Втім остаточну крапку в протистоянні попри власне бажання поставив Олег Гусєв. на 72-й хвилині представник “Динамо” випадково відправив сферу у власні ворота, подарувавши французам вихід на Чемпіонат світу.

Подарунком французи скористали і дійшли до стадії чвертьфіналу змагань, де мінімально поступилися майбутньому чемпіону — збірній Німеччини.

Що ж, сподіваємося, що сьогодні для французької збірної матч проти України не виявиться легкою прогулянкою й Андрій Шевченко, який забив у ворота нинішніх супротивників, зможе правильно налаштувати свою команду. Бажаємо Україні перемоги!

А для того, аби зарядити наших хлопців на витягу, нагадаємо, як стадіон співав гімн у переможному матчі на стадіоні «Олімпійський» у Києві: