3,96 PLN

Втрачена перемога: Україна не змогла обіграти Фінляндію

Новини Легалізація Освіта Туризм Культура Афіша Спорт Блог
@Elliah Kontishev, 28 березня 2021
Збірна України на останніх хвилинах втратила перемогу над національною дружиною Фінляндії, зігравши з рахунком 1:1. Пропустили наші футболісти гол з необов'язкового пенальті. Другий матч на груповому етапі відбору до Чемпіонату світу-2022 українці провели вдома, на столичному НСК «Олімпійський».

Попри гостьовий статус, активніше гру розпочали саме фінські футболісти. І хай до справжніх гольових моментів й не доходило, втім Георгію Бущану нерви у перші хвилин 20 поєдинку фіни таки полоскотали.

Більшість гострих атак проходило правим флангом захисту української команди. Напевно, це можна пояснити тим, що «динамівець» Олександра Караваєв був все ж більше заточений на далекі виходи уперед й не завжди встигав повернутися. Цей брак він компенсував згодом, продемонструвавши, за що саме Андрій Шевченко стабільно випускає його в основі.

Українські вболівальники, які, на жаль, через карантинні обмеження могли спостерігати за матчем на НСК «Олімпійський» лише по телевізору, напевно, ледь не посивіли в екваторі першого відтинку гри, коли у штрафному майданчику нашої команди м’яч влучив у руку Іллі Забарному. На щастя арбітр поєдинку розцінив цей епізод, як ненавмисний і пенальті у ворота Бущана не призначив.

Ще один небезпечний момент виник біля наших воріт також з вини Забарного — Георгій Бущан вийшов на дальнє закидання і мав намір вибити м’яч у поле головою, втім захисник не зреагував на команду свого кіпера й продовжив рух на сферу. В результаті ледь не відбулося фатального зіткнення, яке могло закінчитися й серйозними травмами для обох українців. Втім Бущан зміг в останній момент вивернутися й вибити м’яч спиною.

В атаці у першому таймі українці почали проявляти свою активність десь за 20-25 хвилин після початку гри. Акцент протистояння змістився в бік воріт Єссе Йоронена і тут на повну показав себе Караваєв — херсонець віддав безліч гострих передач, пробував пробивати сам. На жаль, до завершення тайму відзначитися українцям не вдалося — подекуди бракувало точності, подекуди фіни виставляли перед своїми воротами «автобус», пробити який було практично неможливо.

Найближчим до того, аби вразити ціль, був молодий капітан українців Олександр Зінченко, а от Руслана Малиновського захист фінів де-факто «з’їв» — гравцю «Аталанти» абсолютно не давали нормально попрацювати із м’ячем.

Втім у рамку воріт з 12 спроб двічі м’яч влучив - відіграв кіпер. В бік українських воріт гравці збірної Фінляндії пробили двічі, але обидва рази — повз.

На перерву команди пішли за рахунку 0:0.

У другому періоді гра команд вирівнялась. Більше силової боротьби в центрі поля, втім українці продовжують більше контролювати м’яч. Небезпечних моментів поменшало, хоча гостріше атакували все ж господарі. Звісно, не обійшлося без гострих передач та ударів у виконанні Караваєва, але усе блокується захисниками.

Наші футболісти помітно нервують, Андрій Шевченко теж вкрай незадоволений грою своїх підопічних. Відбувається серія замін, гра трохи заспокоюється і на 80-й хвилині відбувається справжній вибух.

Прохід правим флангом атаки українців, простріл в штрафний майданчик у виконанні Олександра Караваєва і Жуніор Мораєс пробиває врешті Йоронена. І знову Олександр Караваєв записує у свій актив гольову передачу. Мораєс же забиває, провівши на полі 13 хвилин.

Звісно ж фіни одразу кинулися відіграватися і ледь не відквитали гол практично вже за хвилину. Кілька гострих атак - і лише доля везіння на боці українців.

На 88-й хвилині фіни таки дотискають Україну — ненадійний пас від все того ж Забарного на Віталія Миколенка, той не встигає розібратися із м’ячем і збиває в штрафному майданчику суперника, який намагається перехопити сферу. Пряма червона картка для Миколенка і пенальті у ворота Георгія БущанаТеему Пуккі не хибить, хоча голкіпер українців і вгадує напрям польоту м’яча. Рахунок 1:1.

Українці намагалися у компенсований арбітром час забити ще, Мораєс гостро пробиває, втім підсумковий рахунок матчу лишається 1:1.

Українська збірна лишається на 3-й позиції турнірної таблиці, фіни «окуповують» другу сходинку. На першому місці впевнено перебуває збірна Франції, яка сьогодні з рахунком 2:0 обіграла Казахстан.