3,96 PLN

Українська збірна знову втратила очки. Цього разу з казахами

Новини Легалізація Освіта Туризм Культура Афіша Спорт Блог
@Elliah Kontishev, 31 березня 2021
В останній день березня в 3-му турі групового відбіркового етапу Чемпіонату світу-2022 на столичному НСК «Олімпійський» збірна України приймала аутсайдера групи збірну Казахстану. Попри попередні результати очних зустрічей (4 матчі, 4 перемоги українців), до гри підопічні Андрія Шевченка підійшла з максимальною концентрацією — ціна помилки в будь-якому матчі доволі висока. Побачити це ми могли на прикладі нещодавнього матчу проти Фінляндії.

На жаль, і сьогоднішній матч продемонстрував, що навіть найменша розслабленість чи недооцінка суперника — фатальні. Вперше в історії протистоянь двох збірних вони зіграли у нічию, пише видання «Кавун. City».

В складі української національної збірної з перших секунд на поле вийшов і герой попередніх двох матчів Олександр Караваєв. Традиційно вже із капітанською пов’язкою — наймолодший капітан в історії нашої збірної Олександр Зінченко. У воротах дебютував 19-річний голкіпер «Шахтаря» Анатолій Трубін.

Першу атаку в матчі провели гості, втім особливо без небезпеки. Далі — швидкий обмін атаками без загострення і врешті на 6-й хвилині в України небезпечний стандарт. Руслан Маліновський пробиває, втім від стінки м’яч опиняється в руках Станіслава Покатілова.

Попри те, що українці більше володіли м’ячем і періодично наближалися до воріт казахів, до ударів справа особливо не доходила. Гості ж навпаки кожну свою атаку намагалися завершити ударом. Втім, і для Трубіна ці удари не складали особливої напруги.

На 20-й хвилині після низки небезпечних моментів біля воріт Казахстану Роману Яремчуку таки вдається «розпечатати» ворота Покатілова. Асистом відзначився капітан ЗінченкоРоман же обвідним ударом з лівого флангу атаки відправляє сферу під дальню стійку.

Після забитого голу українці, які й до того володіли ініціативою, почали ще активніше натискати на ворота Казахстану, завдати більше ударів. Воно й не дивно — гості були неприємно вражені «негостинним прийомом», тож варто було користуватися з моменту.

На зламі 30-х хвилин українці змарнували одразу кілька небезпечних моментів. Спочатку Яремчук не влучив у рамку воріт, згодом удар Жуніора Мораєса взяти на себе захисник, на 33-й хвилині вже Олександр Караваєв віддає під удар — і тут відпрацьовує голкіпер казахів.

На 35-й хвилині Сергій Кривцов не зміг реалізувати стовідсотковий момент — у падінні головою на добиванні після штрафного «гірник» пробив повз ворота. Небезпечний стандарт знову виконав Руслан Маліновський.

Перший тайм завершився, попри усі зусилля українців, все ж за рахунку 1:0. Динаміка, напір, моменти — все це лишилося позаду. Українцям будь-що треба було повертатися на другу 45-хвилинку й забивати ще.

Якщо говорити мовою статистики, то лише в показнику володіння м’ячем в нашої збірної був неймовірні 76 відсотків. Також господарі здійснили втричі більше за казахських футболістів передач — 392 з коефіцієнтом точності 91 відсоток. З 14 ударів у ствір воріт влучили 5, один з них став гольовим.

Попри очікування, початок другого тайму видався спокійнішим. Чи то далися взнаки одразу три заміни в складі казахської збірної, чи підсіли самі українці. Звісно, моменти виникали, але не настільки вибухові, як перед свистком на перерву.

На 58-й хвилині нарешті Роман Яремчук спромігся на небезпечний удар, втім Станіслав Покатілов впорався з ним. Одразу ж починається контратака збірної Казахстану і вже на 59-й хвилині Серікжан Мужиков прошиває дебютанта Анатолія Трубіна. Що найприкметніше, зробив це казах практично з тієї ж точки й аналогічним ударом, як це у попередньому таймі виконав це Роман Яремчук.

Що найприкріше, удару Мужиков завдав з-під Олександра Караваєва, який одночасно мав тримати у власному штрафному майданчику двох суперників — колеги по команді не встигли повернутися з атаки.

Отут вже українці починають кусати собі локті — скільки моментів було змарновано і тепер усю гру варто починати спочатку.

На 67-й хвилині на поле замість Жуніора Мораєса виходить Олександр Зубков, який вже на 70-й хвилині вивалюється сам на сам на голкіпера Казахстану, але обіграти Покатілова українцю не вдається.

Після забитого голу казахи сіли в глуху оборону й нав’язали господарям в’язку гру. Казахстану навіть нічий результат в матчі проти України — це вже результат, тож не дивно, що гості просто грають на відбій та вичікують можливості провести контратаку. Наші ж футболісти як не намагаються підійти до воріт казахів — постійно натикаються на стіну.

На 81-й хвилині на поле вийшов ще один дебютант в складі України. Замість Миколи Шапаренка, в якого вже почали здавати нерви, вийшов атлетичний молодий нападник Артем Довбик. Стає зрозуміло, що Шевченко готує фінальний штурм — втрачати очки із Казахстаном збірна України наміру не мала.

На 86-й хвилині українці заробляють небезпечний штрафний удар на підступах до штрафного Казахстану. Виконати стандарт береться Маліновський — стінка. Руслан же грає на добиванні, втім стріляє по горобцях.

Завершення матчу видалося вкрай нервовим не лише через несприйнятний для українців результат, але ще й через непевність у діях арбітра, який не призначив пенальті у ворота казахів після відвертого фолу у виконанні Сергія Малия. Захисник відверто завалює Довбика просто в штрафному майданчику.

Вже в компенсований арбітром час спалахує пожежа в штрафному майданчику Казахстану, Довбик небезпечно пробиває, втім Покатілов рятує.

Матч попри фінальний штурм у виконанні господарів все ж завершується з рахунком 1:1. Чергові втрачені очки для українців, а Казахстан здобуває важке вистраждане одне очко в свою скарбничку.

Попри невтішний для себе результат, збірна України підіймається на другу позицію в турнірній таблиці. Наразі в нас 3 очки. У Казахстану перший заліковий бал і наразі останнє 5 місце.