3,96 PLN

У важкому та драматичному матчі збірна України переграла візаві зі Швеції

Новини Легалізація Освіта Туризм Культура Афіша Спорт Блог
@Elliah Kontishev, 30 червня 2021
Сьогодні, 29 червня, збірна України вперше в історії зіграла на етапі 1/8 фіналу Чемпіонату Європи-2020. За іронією долі протистояла нам збірна Швеції, завдяки якій українці й потрапили на цей етап, не маючи змоги вийти з групи напряму.

Зустріч відбулася на стадіоні «Гемпден-Парк» у Ґлазґо, Шотландія. Матч двох «синьо-жовтих» команд обіцяв бути цікавим та захопливим. Як пише «Кавун. City», так і сталося.

Від самого початку матчу ініціативу на полі перебрали на себе шведи, які виступили номінальними господарями матчу. За перші 10 хвилин скандинави створили кілька гострих моментів біля воріт Георгія Бущана, втім сам голкіпер «синьо-жовтих» в гру особливо вступати не мав потреби.

Українці змогли відповісти й власними кількома гострими контратаками. І от вже Робін Ольсен навіть мусив відбивати небезпечний постріл Романа Яремчука.

Далі команди, провівши розвідку боєм, трохи заспокоїлися, але українські футболісти продовжили грати другим номером. Таке відчуття, що, попри бойову тактику на матч, Андрій Шевченко обрав для цього протистояння тактику захисту та контратак.

Зазначимо, що шведам вдавалося й надалі проводити усе, що вони намагалися здійснити на полі. Красиві розпасовки, дальні удари, навіси у штрафний майданчик. Далеко не завжди захист України встигав закрити суперника, що змушувало вболівальників «синьо-жовтих» серйозно нервувати.

До екватора першого тайму українці мали ще кілька цікавих атак, які, втім, захлинулися завдяки вдалій грі шведської команди — високий пресинг та відмінна гра при створенні штучного офсайду.

Але все ж на 26-й хвилині українці видали неймовірний за своєю видовищністю гол. Микола Шапаренко перевів з лівого на правий фланг, де м’яч підхопив Олександр Караваєв. «Динамівець» відпасовує на Андрія Ярмоленка, який шведою вирізає сферу вздовж лінії воротарського майданчика на ногу Олександру Зінченку. Удар — і стадіон вибухає — від Ольсена м’яч влітає у сітку воріт.

Шведи одразу ж кинулися у відіграш й заробили небезпечний штрафний біля воріт Бущана. Виконати удар береться Себастіан Ларссон, який ловить нашого голкіпера на протиході. Втім Георгій Бущан впорався з м’ячем, перевівши його на кутовий.

Українці відповіли цікавим контрвипадом, але Ярмоленко з тієї ж точки, звідки забив Зінченко, вистрілив по горобцях.

Після забитого голу гра пішла на більших швидкостях та на зустрічних курсах. Шведи втратили свою провідну роль в протистоянні. Хоча й не на довго. Ближче до завершення тайму українці знову закрилися на своїй половині поля й взялися відбиватися від скандинавського напору, подекуди тікаючи в контратаки.

Натиск шведів під кінець першого тайму все ж призвів до результату. На 43-й хвилині, що називається «у роздягальню», Еміль Форсберґ стріляє здалеку й, за допомоги рикошету, пробиває голкіпера українців. Рахунок 1:1 й нам треба починати усе з початку.

На перерву команди йдуть за рахунку 1:1.

Після поновлення протистояння в другому таймі малюнок гри особливо не змінився. Знову шведи вийшли грати першим номером, українці ж будували контратаки на ворота Ольсена.

Втім тепер дії українців стали обережнішими — ціна помилки доволі вагома, тож зайвий раз втрачати м'яч українці не хотіли.

На 55-й хвилині в ході стрімкої контратаки, яку розігнав знову ж таки Караваєв, Ярмоленко знову грає як асистент й скидає під удар Сергію Сидорчуку. Набігаючи на м'яч Сергій пробиває у стійку. Вже за хвилину в подібній ситуації стійку вже українських воріт «цілує» Форсберґ.

Після низки напівмоментів шведів біля воріт Бущана українці підсіли ще більше й практично віддали скандинавам м'яч, самі опустившися в глухий захист. Знову зроблено ставку на швидкі контратаки, але для цього необхідно відбирати м'яч.

Таких моментів у українців чим далі, тим менше — сили полишають футболістів, змушених працювати без м'яча, тож Андрій Шевченко змушений звернутися до замін. Першим на поле з лави запасних виходить Руслан Малиновський.

Моментів, аби повести у рахунку, в збірної Швеції стає все більше й більше. Небезпечно стріляють Ларссон та Форсберґ. Чи не головний голеадор скандинавів ще раз красивим ударом влучив у каркас воріт — цього разу в поперечку. Українці відповідають млявими ударами, які небезпеки для Ольсена не створюють.

На екваторі другого тайму команди почали грати спокійніше, «на вірного» розкатуючи по полю м'яч. Почало здаватися, що суперники почали готуватися до екстратаймів й бережуть сили. Втім щойно українцям вдавалося отримати м'яч, як вони включали швидкість й вибігали у стрімкі випади, які, на жаль, наштовхувалися на міцні шведські гори.

Ближче до завершення основного часу гри стає зрозуміло, що капітан української національної дружини Андрій Ярмоленко вже втомився. Лідер команди помиляється в простих ситуаціях, віддає неточні паси. Але Шевченко не поспішає із заміною авторитета, який має вести колег за собою.

Гра чим далі, тим більше втрачає у своїх швидкостях. Гравці обидвох команд починають більше слідкувати за тим, аби не помилитися самим, аніж за тим, як атакувати. Все поволі зводиться до овертаймів.

Одразу після повернення на поле українці вже взяли на себе ініціативу в грі, а шведи пішли у глибокий захист. Низка замін в складі обидвох команд, покликані оживити гру та зняти гравців, які вже відверто втомилися — гра поновлюється.

Одразу ж збірна Швеції лишається в меншості за вкрай небезпечний фол Маркус Даніельсон на Артемі Беседіні, який щойно вийшов на поле. На жаль, наш форвард також мусив покинути поле — занадто важке ушкодження отримав Артем у цій ситуації.

Україна знову бере матч під свій контроль, володіючи м'ячем, проте без просування. Не маючи на полі центрфорварда, українці не можуть знайти адресата для останнього пасу.

В кінці першого екстратайму ушкодження зазнав ще й Сергій Кривцов, який також мав покинути поле в супроводі лікарів. Утім Сергій на поле згодом повернувся. На тому й завершилася перша додаткова п'ятнадцятихвилинка.

На другий екстратайм в складі збірної України на поле виходить таки центрфорвард Артем Довбик, який змінює втомленого Ярмоленка. Капітанську пов'язку отримує Зінченко.

Втім навіть після появи на полі Довбика, протиснути оборону шведів українцям і далі не вдавалося. Хоча б контроль м'яча повністю перейшов до нашої національної дружини. А моменти стали гострішими та небезпечнішими для воріт Робіна Ольсена.

На 118-й хвилині матчу на полі з'явився ще один джокер Андрія Шевченка Роман Безус. Втім у першій же своїй атаці Роман отримує травму й теж мусить покинути поле в супроводі лікарів. На поле згодом Безус повертається.

Одразу ж після цього інциденту українці проводять стрімку атаку, яка увінчується взяттям воріт. Зінченко навішує на голову Артему Довбику і той нарешті пробиває Ольсена.

В результаті матчу Україна перевершує своє історичне досягнення й виходить на етап 1/4 Євро-2020, де зустрінеться зі збірною Англії. Нагадаємо, англійці сьогодні обіграли збірну Німеччини із рахунком 2:0.