20 жовтня
2021
Варшава
Хмарно
11 °C
Хмарно
1 PLN
6,63 UAH
1 EUR
4,60 PLN
1 USD
3,96 PLN

У Варшаві підписали декларацію п'яти європейських держав: Україна серед них

Новини Легалізація Освіта Туризм Культура Афіша Спорт Блог
@Elliah Kontishev, 3 травня 2021
У Варшаві 3 травня низка європейських лідерів підписали спільну декларацію про солідарність народів перед обличчям сучасних загроз.

Серед підписантів присутній й президент України Володимир Зеленський, повідомляють в Офісі президента.

 

Також свої підписи під документом поставили президент Польщі Анджей Дуда, президент Литви Гітанас Наусєда, президент Латвії Егілс Левітс та президентка Естонії Керсті Кальюлайд.

 

У спільному документі йдеться про те, що успіх спільної історичної спадщини держав-підписантів вимагає, аби сучасна Європа будувалася на фундаментальних цінностях та принципах. Серед них виділяються свобода, суверенітет, територіальна цілісність, демократія, верховенство права, рівність та солідарність.

 

«Європа, що об'єднується, повинна бути відкритою для всіх країн і народів, які поділяють такі цінності», — йдеться у декларації.

 

Текст документу укладено усіма мовами країн-підписантів. Приурочено його 230-річчю Конституції Польщі, з нагоди якої очільники сусідніх держав і з’їхалися до Польщі.

 

«Прийняття у 1791 році цього важливого акта, що регулював правову систему Речі Посполитої, мало історичне значення, оскільки це був перший на нашому континенті та другий у світі сучасний Основний закон держави, що набув чинності», — зазначено у декларації.