20 жовтня
2021
Варшава
Хмарно
11 °C
Хмарно
1 PLN
6,63 UAH
1 EUR
4,60 PLN
1 USD
3,96 PLN

«Справа Василя Стуса»: Кіпіані виграв суд проти Медведчука

Новини Легалізація Освіта Туризм Культура Афіша Спорт Блог
@Elliah Kontishev, 19 березня 2021
Український журналіст та історик Вахтанґ Кіпіані виграв суд проти народного депутата України від «ОПЗЖ» Віктора Медведчука в праві заборони книги про Василя Стуса.

Про це сам журналіст написав на своїй сторінці у Facebook, повідомляє видання «Кавун. City».

 

Зазначимо, що це була апеляційна інстанція. На цьому рівні практично всі позовні вимоги Медведчука було відхилено. Лишилось єдине застереження — у книзі «Справа Василя Стуса» так і не може публікуватися припущення про те, що Віктор Медведчук, який був адвокатом українського поета, був наданий та підтримувався органами держбезпеки.

 

Інші ж 27 позовних вимог Віктора Медведчука проти автора розслідування та видавництва «Vivat» суд скасував. Також було ухвалено рішення про стягнення з нардепа 768 гривень судового збору на користь видавництва та Вахтанґа Кіпіані.

 

Відтепер книгу можна продавати та презентувати у нецензурованому вигляді. Сам Кіпіані одразу ж анонсував презентацію книги 20 березня в Покровську, Мирнограді та Добропіллі Донецької області.

 

У чому полягала суть справи?

 

Фото: facebook.com/vakhtang.kipiani

 

У травні 2019 року світ побачила книга Вахтанґа Кіпіані «Справа Василя Стуса», в якій історик на основі архівних документів розповідав про процес над українським поетом. Однієї з ключових дієвих осіб книги став молодий адвокат Віктор Медведчук, який представляв на процесі інтереси Стуса. Базуючись на низці документів Вахтанґ Кіпіані висловив припущення, що Медведчук не стільки працював на захист підсудного, скільки на його обвинувачення.

 

Вже у серпні Віктор Медвечук подав проти автора та видавництва «Vivat» позов з вимогою книгу заборонити.

 

19 жовтня цього року Дарницький районний суд столиці постановив видалити з книги Вахтанґа Кіпіані «Справа Василя Стуса» низку цитат, які буцімто принижують честь та гідність Віктора Медведчука. Ані видавництво, ані сам автор з таким рішення суду не погодилися.