20 жовтня
2021
Варшава
Хмарно
11 °C
Хмарно
1 PLN
6,63 UAH
1 EUR
4,60 PLN
1 USD
3,96 PLN

Робота у Польщі: Які умови пропонують роботодавці українським робітникам

Новини Легалізація Освіта Туризм Культура Афіша Спорт Блог
@Elliah Kontishev, 6 квітня 2021
Згідно з опитуванням "OLX Робота", 56 відсотків роботодавців у Польщі не бояться наймати іноземців та вже мають таких робітників. З них 42 відсотки більш націлені на довгострокове працевлаштування іноземних громадян.

До слова, ще 14 відсотків опитаних роботодавців висловили бажання розглянути можливість найму іноземців. Лише 17 відсотків польських бізнесменів заявили, що в них ніколи не було робітників з інших держав.

 

Найбільша кількість пропозицій щодо працевлаштування у Польщі припадає на галузь будівництва - 30 відсотків. У сфері логістики та перевезень показник вакантних робочих місць складає 25 процентів.

 

В галузі обслуговування та громадського харчування знайти роботу трохи важче - 20 відсотків від загальної кількості пропозицій роботодавців. Ще 11 відсотків припадає на галузь виробництва продукції.

 

Серед найбільших проблем, пов'язаних з наймом іноземців, польські бізнесмени називають ускладнення з влаштуванням на роботу (35 відсотків випадків), а також відсутність в самих іноземців бажання працювати в країні (28 відсотків).

 

Кількісна складова українських робітників у співвідношенні з іншими істотно коливається. Лише у 15 відсотків опитаних у компанії працюють від 50 до 75 відсотків робітників з України. В стількох же - від 25 до 50 відсотків українців у співвідношенні з робітниками з інших держав.

 

Більшість (40 відсотків опитаних) назвали показник не більше 10 відсотків українських робітників.

 

Приблизно рівна кількість роботодавців повідомили, що відбирають робітників з України за рекомендаціями знайомих (54 відсотки) та із сайтів з пошуку роботи (53 відсотки).

 

Щодо умов роботи 88 відсотків респондентів заявили, що українці працюють на таких же правах, як й інші найняті співробітники. Серед головних гарантій називають нормований робочий день, бонуси за показані успіхи в роботі. 27 відсотків роботодавців пропонують робітникам з закордону оплачуване житло.

 

В зв'язку з пандемією коронавірусної інфекції 9 з 10 роботодавців жодним чином не обмежували зарплати українських робітників. Якщо ж й доводилося йти на такі заходи, то скорочення доходу наших співвітчизників складало не більше чверті заробітної плати.

 

А от пошук робітників з нашої країни COVID-19 ускладнив - бюрократичні нюанси погіршили ситуацію, впало й бажання тих, хто шукає роботу, виїжджати за кордони України.