20 жовтня
2021
Варшава
Хмарно
11 °C
Хмарно
1 PLN
6,63 UAH
1 EUR
4,60 PLN
1 USD
3,96 PLN

Польські роботодавці планують збільшити зарплатні своїм працівникам: Опитування

Новини Легалізація Освіта Туризм Культура Афіша Спорт Блог
@Elliah Kontishev, 23 червня 2021
На польському ринку праці спостерігається покращення. Згідно з останніми опитуваннями, роботодавці мають намір розширювати штат своїх компаній, а також підвищити заробітну плату.

29% польських компаній у найближчі півроку мають намір збільшити зайнятість на 12%. Це більше, аніж в аналогічний період минулого року, стверджує видання Filary Biznesu.

 

Також стверджується, що 21% роботодавців планують підвищити заробітну плату для своїх працівників, а понад половина польських компаній досі мають намір продовжувати практику віддаленої роботи.

 

На покращення ситуації на польському ринку працевлаштування впливає адаптація роботодавців до коронавірусної ситуації в країні, а також пом’якшення карантинних обмежень та перспектива виділення Європейським Союзом коштів на подолання наслідків пандемії. Також 33% компаній вже заявили, що вони повернулися до нормального робочого графіку, ще 45% заявили про такий намір до кінця року.

 

Кожна друга компанія, яка працює на аутсорсі, заявляє про намір збільшити робочі місця. Такі ж плани озвучують й в промисловому, будівельному та логістичному секторах (третина опитаних компаній галузі). А от скоротити робочі місця мають намір 7% опитаних компаній з торгівельної, ремонтної, страхової та фінансової галузей.

 

“Плани щодо збільшення зайнятості є показником того, що компанії вважають своє становище стабільним і бачать можливості для зростання чи повернення до рівня активності, який був до пандемії. Під час пандемії істотних скорочень не спостерігалось. Роботодавці радше намагалися зберегти працівників, цьому сприяла й підтримка держави. Наразі повертається проблема недостатньої кількості трудових ресурсів, що в довгостроковій перспективі може становити значний бар'єр для ведення бізнесу”, - говорить експертка з ринку праці Моніка Федорчук.


Зазначимо, що кожен п’ятий опитаний роботодавець має намір збільшити своїм співробітникам зарплатню. В середньому — на 5%. Зменшення виплат заплановано лише в 1% компаній. В основному підняття доходів зачепить сферу аутсорсу, найменше — роздрібну торгівлю та галузь обслуговування нерухомості.


55% компаній мають намір продовжувати віддалену роботу для своїх працівників. З них 80% припадає на галузі фінансів, аутсорсу та логістики. А от компанії зі сфери комерції, будівництва та промисловості від віддаленого варіанту роботи мають намір відмовлятися.

 

Головне фото: pexels.com