20 жовтня
2021
Варшава
Хмарно
11 °C
Хмарно
1 PLN
6,63 UAH
1 EUR
4,60 PLN
1 USD
3,96 PLN

Подорожувати без обмежень: В Україні розробляють «ковідний сертифікат»

Новини Легалізація Освіта Туризм Культура Афіша Спорт Блог
@Elliah Kontishev, 6 травня 2021
Вже з 1 липня в Україні можуть запустити в дію так званий електронний «ковідний сертифікат», який дозволить українцям вільно пересуватися країнами Європейського Союзу та світу.

Про це  заявив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, повідомляє «Zawsze.news».


Наразі триває опрацювання таких сертифікатів. Над їх розробкою Міністерство охорони здоров’я працює спільно із Міністерством цифрової трансформації та Національною службою здоров’я.


Очікується, що документ міститиме в собі дані про вакцинацію, зроблені негативні ПЛР-тести на виявлення коронавірусу або ж відомості про одужання особи від COVID-19. Дані в такий сертифікат будуть вносити через електронну систему охорони здоров’я, а сам сертифікат громадянин зможе отримати як безпосередньо у свого лікаря у паперовій формі, так і через вебпортал або додаток «Дія».


До слова, наразі українці, які вже пройшли вакцинацію від коронавірусної інфекції, за потреби надати документ на підтвердження цього факту можуть зробити відповідний запит. Держава вже видає таким громадянам паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, зазначають в МОЗ.


Сам же «ковідний сертифікат» планують запустити в дію вже з 1 липня цього року.

 

«Ми знаємо, які потенційно дані будуть вносити в «ковідні сертифікати» в європейських країнах, навколо чого триває дискусія. Нам треба давати можливість внести всі необхідні дані, робити свій український сертифікат, який потім буде інтегрований з сертифікатами ЄС», – пояснив очільник МОЗ Максим Степанов такий тривалий процес розробки документу.