20 жовтня
2021
Варшава
Хмарно
11 °C
Хмарно
1 PLN
6,63 UAH
1 EUR
4,60 PLN
1 USD
3,96 PLN

Микола Лисенко та його 5 неймовірних шедеврів

Новини Легалізація Освіта Туризм Культура Афіша Спорт Блог
@Elliah Kontishev, 22 березня 2021
22 березня виповнюється 179 років від дня народження Миколи Лисенка — його називають батьком української класичної музики. Його музичні твори добре відомі, мабуть, кожному, але напевне не кожен знає, що автор — саме Микола Лисенко.

У композиторській спадщині Лисенка важливе місце займають твори на тексти Тараса Шевченка, пише видання «Кавун. City». Музика до «Кобзаря», «Радуйся, ниво неполитая», «Б'ють пороги», «Гайдамаки», «Іван Гус» тощо, що стали наріжним каменем подальшого розвитку українського академічного музичного мистецтва та утвердження його самобутності. Лисенко — автор опер «Різдвяна ніч» (1874), «Утоплена» (1885), «Наталка Полтавка» (1889), «Тарас Бульба» (1890), «Енеїда» (1910), дитячих опер «Коза-дереза» (1880), «Пан Коцький» (1891), «Зима і Весна» (1892), оперети «Чорноморці», які стали основою українського національного оперного мистецтва.

 

Довгі роки творчі зв'язки єднали Миколу Лисенка з Дніпровою Чайкою — письменницею, яка створила лібретто для трьох дитячих опер Миколи Лисенка з 1888 по 1892 рр.: «Коза-дереза», «Пан Коцький», «Зима і весна».

 

А тепер згадаємо щонайменше 5 творів Лисенка, які ви точно чули.

 

Запорізький марш


Маршів запорожців в українській музиці декілька і ви, мабуть, багато їх чули. Тримайте той, що авторства Миколи Лисенка.

Ми обрали виконання на цимбалах — воно нам просто сподобалось.

 


Арія Наталки Полтавки


Оперу «Наталка Полтавка» створив саме Микола Лисенко, а блискучу партію головної героїні виконувала неймовірна Оксана Петрусенко.

Виконання арії Наталки Полтавки у середині 30-х років ХХ століття.

 

 

До речі, увертюру до «Наталки Полтавки», де можна легко впізнати мелодію арії, ви також напевне чули багато разів.

 

 

Вальс «Розлука»


Невимовно легкий і такий самий драматичний вальс точно десь лунав і ви його чули. Але може навіть і не знали, що його автор — Микола Лисенко.

 


Українська сюїта


Ви точно чули мелодію прелюдії до «Української сюїти» Миколи Лисенка. Просто вона настільки легка, що можна подумати, ніби її створили у Франції чи Італії, з якими у нас часто асоціюється класична музика.

 


Молитва за Україну


«Боже Великий Єдиний» — пісня, яку часто називають другим Гімном України. І автором музики є Микола Лисенко.