3,96 PLN

Історія протистоянь: Як Україна грала проти Фінляндії

Новини Легалізація Освіта Туризм Культура Афіша Спорт Блог
@Elliah Kontishev, 28 березня 2021
Сьогодні, 28 березня, о 21:45 збірна України в рамках відбіркового етапу на Чемпіонат світу з футболу-2022 року зустрінеться зі збірною Фінляндії. Обидві команди провели у своїй групі по одному матчу, обидві зіграли в нічию. Втім, завдяки більшій кількості забитих м’ячів, фіни наразі посідають другу позицію, українці — третю.

Якщо Фінляндія вдома розійшлася бойовою нічиєю зі збірною Боснії та Герцеговини 2:2, то українці на виїзді дали потужний бій чинним чемпіонат світу — французам. Пропустивши першими, наші футболісти змогли, не без долі везіння, відіграти пропущений м’яч ще у першому таймі.

До слова, на сьогоднішній матч у розгорнуту заявку знову потрапив «динамівець» Олександр Караваєв, який віддав результативну передачу в матчі проти Франції.

Перед матчем зі збірною Франції «Кавун. City» проаналізував історію зустрічей нашої національної дружини з чинним чемпіоном світу. Пропонуємо вашій увазі й подібний аналіз протистоянь між українцями та фінами.

Історія протистоянь: Україна — Фінляндія

Як виявляється, збірні України та Фінляндії зустрічалися не дуже часто — жодного товариського поєдинку й лише дві офіційні гри під час відбору на Чемпіонат світу-2018.

12 листопада 2016 року, стадіон «Чорноморець», Одеса

Матч в Одесі видався для обох команд непростим, але перемогу з мінімальним рахунком святкували саме господарі.

Українці одразу взяли ініціативу в свої ноги. Спочатку Артем Кравець головою пробив у штангу, згодом лік змарнованим моментам продовжив Євген Коноплянка, з убойної позиції пробивши просто в руки Лукаша Ґрадецьки.

Згодом ці двоє й організували гольовий момент біля воріт фінів. На 23-й хвилині Коноплянка проходить лівим флангом атаки й прострілює в штрафний майданчик, де на його передачу відгукнувся Кравець. Легкий тичок в бік воріт Ґрадецьки — рахунок в матчі 1:0.

Далі команди продовжили боротьбу, обмінялися кількома небезпечними випадами, але усю небезпеку нівелювали голкіпери Андрій П’ятов та Лукаш Ґрадецьки. За мінімальної переваги українців суперники розійшлися.

11 червня 2018 року, стадіон «Ратінан», Тампере

Матч відповідь відбувся майже за півроку. Цього разу вже українці були в якості гостей, але поводилися абсолютно не гостинно — у матчі було забито три голи, два з них влетіли у ворота фінів.

Попри гольовий розсип, перший тайм протистояння виявився безрезультативним. Команди обмінювалися помилками, небезпечними моментами та браком реалізації. Сказати, що хтось з суперників був більш активним важко — відіграли обидві команди на рівні.

А от другий тайм розпочався з навали українців на ворота Ґрадецьки. Це дало швидкий результат — на 51-й хвилині Андрій Ярмоленко знаходить у штрафному майданчику господарів Руслана Малиновського, той б’є, втім голкіпер удар встигає відбити. А от на відскоку опиняється першим Євген Коноплянка, який і відкриває лік забитим м’ячам в цьому матчі.

Господарі кидаються відігруватися і біля воріт П’ятова спалахують не просто небезпечні моменти, а справді гольові.

Спочатку помилка Коноплянки, якою не зміг скористатися Теему Пуккі — українець помиляється в передачі й виводить фіна на побачення з Андрієм П’ятовим. Пуккі «стріляє по горобцях».

А от помилкою Ярослава Ракицького футболісти Фінляндії все ж скористалися. Простріл в штрафний майданчик українців, Ракицький головою намагається перевести м’яч на кутовий, втім пробиває по власних воротах і влучає у поперечину. Сфера повертається в поле, де її підхоплює Йоел Пог’янпало — удар головою в падінні заскочує розгубленого П’ятова зненацька. Гол записано 72-ю хвилиною.

Здавалося б, українці мали підупасти духом. Та виявилося зовсім не так. Вже на 75-й хвилині нашу національну дружину своїм дебютним голом в складі збірної виводить вперед Артем Беседін. На полі динамівець на той час встиг провести лише 11 хвилин.

До слова, гольову передачу на Беседіна віддав, ніби перепрошуючи за результативну помилку, саме Ракицький. М’яч пішов низько, на рівні коліна, втім Артема це не зупинило і саме головою він переправив сферу у ворота Лукаша Ґрадецьки.

Таким чином у двох матчах відбірного етапу Чемпіонату світу-2018 збірна України двічі обіграла Фінляндію. Втім ці звитяги не допомогли нашій команді пробитися далі — ми посіли третю позицію в своїй групі, пропустивши уперед Ісландію та Хорватію.

Українцям забракло трьох очків, аби посперечатися з хорватами за друге місце (20 проти 17). Фінляндія навіть не претендувала на вихід з групи — 5 місце та 9 очків.