3,96 PLN

Історія протистоянь: Як грали збірні України та Казахстану

Новини Легалізація Освіта Туризм Культура Афіша Спорт Блог
@Elliah Kontishev, 31 березня 2021
Сьогодні, 31 березня, футбольна збірна України зіграє третій матч кваліфікаційного групового етапу Чемпіонату світу-2022. О 21:45 на НСК «Олімпійський» у Києві наша національна дружина прийматиме збірну Казахстану.

Наразі у команд доволі різна турнірна ситуація. Зокрема, українці зіграли два матчі — проти Франції та Фінляндії. Обидві зустрічі закінчилися за рахунку 1:1. Таким чином збірна України з 2 очками посідає третю позицію в групі — після Франції (4 очки) та Фінляндії (2 очки, більша кількість забитих/пропущених голів).

Збірна Казахстану встигла відіграти лише один матч і поступилась французам за рахунку 0:2. Наразі тільки Казахстан не має в нашій групі жодного очка й посідає останню 5-ту позицію.

Зазначимо, що в нашої збірної є серйозні кадрові проблеми. Розташування команди через травми покинули Євген Коноплянка та Андрій ЯрмоленкоВіталій Миколенко не зможе зіграти через дискваліфікацію, яку він заробив у протистоянні з фінами. За невідомих причин до складового старту також не включили голкіпера Андрія Луніна.

Редакція «Кавун. City» зробила екскурс в історію протистоянь двох збірних.

Історія офіційних зустрічей між збірними України та Казахстану

На офіційному рівні ці національні збірні зустрічалися чотири рази. І двічі - під час кваліфікаційних матчів на Чемпіонат світу.

8 жовтня 2004 року, Центральний стадіон міста Алмати, відбірковий етап Чемпіонату світу-2006

Перша в історії зустріч збірних України та Казахстану відбулася відносно недавно — 2004 року. Тоді протистояння видалося доволі нерівним, шальки терезів хиталися то в одну, то в іншу сторону. Втім звитягу святкували саме українці. Наші ж футболісти й відкрили рахунок у матчі.

Доволі швидким голом відзначився представник донецького «Шахтаря» Олексій Бєлік — вже на 14-й хвилині.

Ще у першому таймі господарі встигли рахунок зрівняти — на 34-й хвилині у воротах Олександра Шовковського «розписався» Андрій Карпович.

Другий тайм протистояння видався важким та безгольовим. Ситуацію вже у компенсований арбітром час врятував для українців «дніпрянин» Руслан Ротань.

Таким чином, підопічні Олега Блохіна поверталися додому із виїзною перемогою та впевненістю в домашньому матчі-відповіді.

4 червня 2005 року, НСК «Олімпійський», Київ, відбірковий етап Чемпіонату світу-2006

Зустріч у Києві для українців видалася більш успішною. Цього разу наша національна дружина змогла відіграти «на нуль», натомість знову ж забивши два голи у ворота Юрія Новікова.

Знову в матчі відбувся відносно швидкий гол — на 18-й хвилині відзначився нинішній наставник «синьо-жовтих» Андрій Шевченко.

Далі гра знову тривалий час була безгольовою і боротьба велася за контроль над м’ячем. Все ж більш наполегливішими були наші футболісти. Під завершення матчу на 83-й хвилині вони змусили гравця збірної Казахстану Ігоря Авдєєва припуститися фатальної помилки. Саме на його рахунок записано автогол та друге взяття воріт в матчі на користь України.

Того року у своїй групі Україна посіла перше місце — небачений до цього результат нашої національної дружини. Українці здобули 25 очків, зігравши 12 матчів та поступившися лише в одному з них. Ще дві гри наша команда зіграла у нічию. Казахстан того року зміг здобути лише 1 очко й посідав останню 7-му позицію.

На чемпіонаті світу 2006 року збірна України показала свій найкращий результат, дійшовши до чвертьфіналу. Дорогою Олександр Шовковський встановив рекорд світу, в матчі 1/8 фіналу проти збірної Швейцарії відбивши усі удари в серії післяматчевих пенальті. А от збірну Італії обійти не вдалося — поразка з рахунком 3:0. До слова, саме італійці того року стали чемпіонами світу, у фіналі в серії пенальті обігравши французів (1:1 в ході гри, 5:3 у серії післяматчевих 11-метрових).

Наступного разу доля звела обидві збірні під час відбору на Чемпіонат світу 2010 року. Можна сказати, що казахам знову не пощастило. Знову жовтень, домашній стадіон — і чергова гучна поразка від українців.

Попри результат після фінального свистка, варто зазначити, що господарі поля дали українцям серйозний бій. Перший тайм був доволі напруженим, забити не виходило в жодної з команд, аж поки під завісу тайму не відзначився Сергій Назаренко.

Євген Селезньов з меж штрафного майданчика пробив по воротах Давида Лорії, втім влучив у поперечку. На відскоку першим був саме Назаренко, який головою переправив м’яч в сітку воріт.

В другому таймі нинішній наставник збірної України Андрій Шевченко ще в якості гравця покращив результат своєї команди. Скористався легендарний українець з помилки захисника, який неоковирно прийняв м’яч, і потужним ударом в лівий кут не лишив голкіперу жодних шансів.

Інтригу в протистоянні спробував поновити Сергій Остапенко, який на 70-й хвилині з правого флангу увірвався в штрафний майданчик українців й прошив Андрія П’ятова сильним ударом.

Здавалося, в казахів з’явилась можливість вирівняти результат й добитися хоча б нічиєї на власному полі, але ці надії за десять хвилин неймовірним ударом робив все той же Назаренко. З-за меж штрафного майданчика «дніпрянин» неочікувано ні для кого вирішив пробив по воротах. М’яч за неймовірною траєкторією, дугою лягає «за комір» Лорії.

За рахунку 1:3 українська збірна знову вертається додому в припіднятому настрої — в рідних стінах обіграти Казахстан буде ще легше.

10 червня 2009 року, стадіон «Динамо» імені Валерія Лобановського, Київ, відбірковий етап Чемпіонату світу-2010

Після доволі серйозної виїзної перемоги вдома збірна України приймала казахів з повною впевненістю у власному успіху. В принципі, так й вийшло — попри те, що це не була легка прогулянка, необхідний собі результат українці все ж здобули.

Що збірна Казахстану намірена помститися за зверхнє до неї ставлення, стало зрозуміло практично від початку протистояння. А вже на 19-й хвилині Станіслав Богуш мусив виймати м’яч зі своїх воріт — Танат Нусербаєв завдав влучного удару.

Як виявилось, занадто розслаблений захист українців був неготовим до нахабної гри гостей. Ті спокійно пройшли оборону завдяки красивій комбінації, далі навіс з правого флангу від Жамбила Кукєєва і помилка Андрія Русола. Захисник українців сам скидає м’яч на голову Нусербаєву й той, здається, навіть не маючи бажання пробивати стає автором голу.

Рятувати свою збірну знову мав представник дніпропетровського клубу Сергій Назаренко. До слова, на його рахунку знову дубль в матчі.

Спочатку «дніпровець» виконав феноменальний штрафний удар з 25-ти метрів, обвівши своїм ударом вибудовану Олександром Мокіним стінку. На 33-й хвилині м’яч ліг просто у «дев’ятку».

Наступний результативний момент у виконанні Назаренка вболівальники побачили вже на 47-й хвилині. Артем Мілевський відіграв на Назаренка, той вивалився сам на сам на голкіпера казахів Мокіна й відправив м’яч просто між ніг захисника воріт.

Після другого пропущеного голу гості абсолютно розгубилися і закрились на своїй половині поля. Українці, відчувши кров суперника, кинулися збільшувати свою перевагу, але не змогли пробити захист та голкіпера казахської збірної.

За рахунку 2:1 матч завершується.

Україна посідає в групі друге місце після збірної Англії. Зігравши 10 матчів наша збірна здобула 21 очко (6 перемог, 3 нічиї та 1 поразка). В другому раунді українці зустрілися у двоматчевому протистоянні зі збірною Греції й із загальним рахунком 1:0 пропустили греків на Чемпіонат світу.

Казахстан зміг набрати в групі 6 очків й посів 5-ту позицію турнірної таблиці. Нижче опинилася тільки Андорра з 0 в графі «зароблені бали».

Таким чином, усі офіційні зустрічі між Україною та Казахстаном закінчувалися на користь саме нашої команди. Сподіваємося, сьогоднішній матч також буде за збірною України й нарешті підопічні Андрія Шевченка зможуть взяти усі 3 очки за результатами зустрічі.