3,96 PLN

Євро-2020: Україна в потужному матчі поступилась збірній Нідерландів

Новини Легалізація Освіта Туризм Культура Афіша Спорт Блог
@Elliah Kontishev, 14 червня 2021
13 червня о 22:00 на стадіоні «Йоган Кройф Арена» відбувся перший матч збірної України в рамках Євро-2020. Нашими суперниками були грізні леви з Нідерландів, які продемонстрували свій характер та дали відчайдушний бій українській національній дружині.

На поле нашу збірну з капітанською пов'язкою вивів Андрій Ярмоленко, у воротах опинився Георгій Бущан, який став героєм щонайменше першого тайму, пише «Кавун.City». Також зазначимо, що з перших секунд у складі збірної України на полі з'явився й Олександр Караваєв, який відзначився кількома небезпечними передачами протягом гри.

Обидві команди розпочали без розігріву та одразу ж кинулися в бій. Атаки тривали з перших хвилин й до завершення першого тайму практично безперервно, втім більш небезпечно виглядали випади господарів поля.

Найкращий момент був у нідерландських футболістів на 39-й хвилині, коли після удару Джорджіньо Вейналдума Бущан реагував в останню секунду й відбив потужний прямий удар єдиним порухом руки.

В українців «стріляли» Руслан Маліновський, Олександр Зінченко, капітан Ярмоленко — повз ворота або ж заслабко для голкіпера Мартена Стекеленбурга.

Зазначимо також, що вже на 10-й хвилині протистояння збірна України зазнала серйозної втрати — через травму поле мав покинути Олександр Зубков. Йому на заміну наставник «синьо-жовтих» Андрій Шевченко випустив Ромеро Бонфима Марлоса.

Попри 14 моментів біля воріт обидвох команд, перший відтинок гри закінчився за рахунку 0:0. Команди пішли на перерву для того, аби перепочити та зібратися на боротьбу в другому таймі.

Хід протистояння в другій сорокап'ятихвилинці гри був на тому ж високому темпі й команди й надалі обмінювалися гострими моментами. Втім кількість небезпечних атак нідерландців доволі швидко переросла в якість.

Вже на 52-й хвилині матчу помилкою Віталія Миколенка зміг скористатися Вейналдум. Попри те, що гострий простріл Георгій Бущан зміг відбити, півзахисник господарів підхопив м'яч та пробив уже по пустих воротах. Голкіпер українців просто не встигав зреагувати на гарматний постріл.

За 6 хвилин Нідерланди подвоюють рахунок в матчі. Цього разу знову до взяття воріт українців призводить помилка Миколенка, який падає в боротьбі з суперником. «Жовто-сині» вимагають перегляду епізоду, натомість Ваут Веггорст потужним гарматним ударом прошиває захист та голкіпера українців й встановлює рахунок на табло 2:0. Арбітр Фелікс Бриг просить VAR-арбітра переглянути епізод, втім ані порушення правил на Миколенку, ані офсайду зафіксовано не було.

Збірна України, здавалося, мала б підсісти після таких двох потужних ударів, втім руки наші футболісти не опустили. Певний час господарі «сушать» гру, але Ярмоленку та компанії вдається зломити спротив суперника й поновити свої атакувальні потуги. Це дає свій результат.

На 73-й хвилині капітан українців зміщується з правого флангу в центр, отримує пас під удар з набігу й красивим обвідним ударом в дальню «дев'ятку» пробиває Стекеленбурга. За п'ять хвилин українці рахунок вже зрівнюють.

Цього разу спрацював стандарт у виконанні Руслана Малиновського, який м'яким навісом знайшов у штрафному майданчику нідерландців голову Романа Яремчука. Гол і рахунок знову нічийний 2:2.

Високий темп гри триває й команди почергово накочуються на ворота одна одної. Втім фортуна у цей вечір підвела українську національну дружину. За п'ять хвилин до завершення матчу подача з лівого фангу атаки гостей у виконанні Натане Аке знаходить в штрафному майданчику голову Дензела Дюмріса. Попри те, що Георгій Бущан реагує на цей удар, втримати м'яч в руках йому не вдається.

Українці відчайдушно намагалися врятувати бодай нічийний рахунок, втім до фінального свистка виправити ситуацію їм так і не вдалося. Матч завершено з рахунком 3:2.

Наразі збірна України за підсумками першого кола в своїй групі посідає третю позицію, Нідерланди ідуть другими. На перше місце вийшла збірна Австрії, яка з рахунком 3:1 обіграла Північну Македонію.