3,96 PLN

ЄВРО-2020: Історія протистоянь збірних України та Швеції

Новини Легалізація Освіта Туризм Культура Афіша Спорт Блог
@Elliah Kontishev, 29 червня 2021
Сьогодні, 29 червня, о 22:00 на стадіоні «Гемпден-Парк» у Ґлазґо розпочнеться матч 1/8 Чемпіонату Європи з футболу між збірними України та Швеції. Номінальними господарями у протистоянні вважаються саме шведи, які й вивели нашу національну дружину на цей етап змагань.

Експерти вважають, що Швеція також є й фаворитом у цьому матчі, втім багато шансів дають на те, що основний час завершиться за нічийного рахунку, пише «Кавун. City». Якщо ж подивитися на історію протистоянь двох збірних, то маємо зазначити, що у трьох матчах саме підопічні Андрія Шевченка святкували перемогу. Шведи спромоглися лише на одну звитягу над нашою збірною.

Щоправда, варто відзначити, що офіційного статусу набрали лише дві гри з чотирьох, проте факт лишається фактом. Пропонуємо вашій увазі короткий огляд попередніх зустрічей цих двох команд.

1 червня 2008 року, стадіон «Росунда», Сольна, Стокгольм, Швеція

Вперше команди зустрілися 2008 року в товариському протистоянні. Тоді національну дружину України до Швеції супроводжував наставник Олексій Михайличенко. Шведську збірну тренував Ларс Лаґербек.

Що прикметно, і тут не обійшлося без австрійців — головним арбітром був представник саме цієї країни Томас Айнваллер, допомагали йому співвітчизники Армін Едер та Норберд Шваб.

Ще у першому таймі українці взяли ініціативу на себе, проводили доволі небезпечні атаки та неодноразово турбували голкіпера господарів. Втім Андреас Ісакссон показав себе на висоті й не дав жодному м’ячу залетіти у свої ворота.

Звісно, що господарі під проводом світової зірки футболу Златана Ібрагімовича також турбували ворота Андрія П’ятова. Але й наш голкіпер відіграв на всі 12 балів й залишив свої ворота в недоторканності.

В другому таймі наставник господарів вирішив випустити на поле другого голкіпера — Рамі Шаабана. Можливо, це й стало фатальною помилкою для Лаґербека. Якщо протягом другого відтинку гри Шаабан й демонстрував свою майстерність, відбивши, на приклад, потужний удар Євгена Селезньова, то все ж достояти матч «на нуль» йому не вдалося.

На 83-й хвилині неймовірним гарматним пострілом з-за меж штрафного майданчика Сергій Назаренко зловив шведського голкіпера. Рахунок 1:0.

Зловивши кураж, українці кинулися збільшувати результат, але далі Шаабан вже не припускався таких помилок, тож за мінімальної переваги нашої збірної перше в історії протистояння між цими командами й завершилося.

9 лютого 2011 року, стадіон гімнастичної асоціації «Панкіпрія», Нікосія, Кіпр

Вдруге українці та шведи зустрілися в рамках Кубку Кіпрської футбольної асоціації 2011 року. Й одразу в фіналі змагань, який виявився доволі драматичним.

На турнір збірну України привіз вже новий наставник — Юрій Калитвинцев. Інший тренер був й у шведів — Ерік Хамрен. А от фінальний результат був практично незмінним — попри нічию в основний час по пенальті наша національна дружина все ж взяла верх.

Та підемо за логікою подій.

Практично зі стартовим свистком обидві команди кинулися в боротьбу. І більш успішними в цьому були саме шведи, які повели у рахунку вже на 7-й хвилині. Закидання здалеку в сторону воріт збірної України, скидка грудьми просто на ногу Йогана Ельмандера й потужний постріл з лінії карного майданчика. Олександр Шовковський не встигає зреагувати на потужний удар — рахунок 1:0.

Українці після такого все ж не знітилися й продовжили боротьбу за першість в турнірі. Це дало свій результат доволі швидко — на 19-й хвилині захист шведів на чолі з голкіпером Андреасом Ісакссоном «наварив» біля своїх воріт, в результаті чого Ісакссону не лишилося нічого, як збити в карному майданчику Марко Девіча.

Зазначимо, що при повторних переглядах епізоду важко сказати, наскільки виправданим було призначення пенальті у ворота збірної Швеції, адже голову Марко голкіпер не зачепив, а на м’ячі був першим. Удар в обличчя українського натуралізованого форварда прийшовся саме відбитим м’ячем. Попри такий факт, 11-метровий удар арбітр Леонтіос Тратту таки призначив, а пробивати взявся скривджений Девіч, який розвів м’яч та голкіпера по різних кутах воріт.

Для колишнього серба цей м’яч став першим голом за збірну України.

Далі матч відбувався в тому ж важкому дусі боротьби за кожен клаптик поля, жодна з одноколірних збірних не мала бажання поступатися. Але в основний час визначити кращого українцям та шведам не вдалося.

За регламентом турніру одразу після основного часу команди взялися пробивати 11-метрові удари. Пробивати першими жереб випав саме українцям, до м’яча підійшов Артем Кравець, який переграти Ісакссона не зміг. А от Андреас Ґранквіст нашого Олександра Шовковського пробив, розвівши м’яч та голкіпера в різні кути воріт.

На влучний постріл Анатолія Тимощука просто під поперечину Кім Калльстрьом відповів пострілом по горобцях. Далі усі удари приходилися у ствір воріт й повз голкіперів, аж поки рахунок не сягнув 4:5 на користь України. Останній удар за збірну Швеції випало пробивати Еміру Байрамі. Слабкий та неакцентований удар Олександр Шовковський відбив без зайвих ускладнень, подарувавши таким чином нашій дружині важку, драматичну, але заслужену перемогу.

10 серпня 2011 року, стадіон «Металіст», Харків, Україна

Вже того ж року в черговому товариському матчі Україна вже вдома приймала збірну Швеції. Й саме харківський стадіон «Металіст» виявився для підопічних вже Олега Блохіна нефартовим — єдина поразка в очних протистояннях із «жовто-синіми».

У цьому протистоянні новопризначений наставник українців Олег Блохін вирішив перевірити свою команду перед домашнім Євро, що мав стартувати вже влітку наступного року. Тож в більшості ставка була зроблена не на результат, а на тактичні експерименти.

Попри це українці показали себе доволі добре і матч вже добігав кінця за рахунку 0:0 — жодна з команд не спромоглася переграти голкіперів суперника. Втім вже у компенсований арбітром час Андрій Дикань все ж припустився помилки й пропустив удар у виконанні Тобіаса Хюсена. Неприємний ляп наприкінці протистояння попсував враження від загалом непоганої гри наших футболістів.

11 червня 2012 року, національний спортивний комплекс «Олімпійський», Київ, Україна

Вже в рамках Чемпіонату Європи з футболу-2012 року дві синьо-жовті дружини зустрілися в столиці України на груповому етапі. Знову Україна святкувала перемогу над своїми суперниками, але, на жаль, це виявилась єдина наша звитяга в групі, тож піти далі «синьо-жовті» не змогли.

Але в пам’яті вболівальників цей матч залишився назавжди завдяки дублю нинішнього наставника нашої національної дружини Андрія Шевченка, а також завдяки реакції юного українського вболівальника, радісне обличчя якого облетіло тоді якщо не весь світ, то Європу так точно.

Українські футболісти знову продемонстрували доволі злагоджену гру, гостро атакували та не давали засумувати ані шведському захисту, ані голкіперу Андреасу Ісакссону. Але відкрити рахунок вдалося лише в другому таймі. Й то після влучного удару Златана Ібрагімовича, який скористався помилкою нашого захисту на 52-й хвилині. Капітан «жовто-синіх» обіграв Андрія П’ятова, пробиваючи практично з відстані двох-трьох метрів.

Вже за три хвилини капітан збірної України поновив паритет у протистоянні, зловивши на голову подачу з правого флангу від Андрія Ярмоленка. Знову удар в протихід голкіперу й рахунок в матчі 1:1.

Ще менш як за десять хвилин Андрій Шевченко оформив на свій рахунок дубль. І знову це був удар головою — після подачі з кутового, яку виконав з лівого флангу Євген Коноплянка.

Після другого голу в ворота шведів українці більше підсіли, стали грати від оборони, подарувавши «жовто-синім» можливість ще кілька разів загрожувати воротам Андрія П’ятова. Але своїми шансами зрівняти рахунок Златан та компанія все ж не скористалися.

На жаль, UEFA не дозволяє демонструвати це відео на сторонніх ресурсах. Його можна переглянути, натиснувши на кнопку «Переглянути на YouTube».

Сподіваємося, сьогодні наші хлопці викладуться в матчі на всі 100 відсотків й докажуть всій футбольній Європі, що не випадково опинилися на етапі 1/8 Євро-2020. Тримаємо кулаки та вболіваємо разом!