3,96 PLN

Євро-2020: Історія протистоянь збірних України та Нідерландів

Новини Легалізація Освіта Туризм Культура Афіша Спорт Блог
@Elliah Kontishev, 13 червня 2021
Сьогодні, 13 червня, о 22:00 на Йоган Кройф Арені відбудеться перший матч збірної України в рамках Євро-2020. І одразу непростий суперник — збірна Нідерландів, яка останні роки показує значне омолодження та підсилення свого складу.

Якщо дивитися крізь призму історії, то очні зустрічі двох національних дружин жодного разу на офіційному рівні не відбувалися, пише «Кавун.City». Натомість двічі українці та нідерландці зустрічалися на полі в товариських спарингах — 2008 та 2010 років. Наразі статистика не на нашу користь — одна поразка та нічия, в якій Україна відігрувалася в ході матчу.

25 травня 2008 року, стадіон «Феєнорд», Роттердам, Нідерланди

Перша зустріч збірних України та Нідерландів нашим вболівальникам подарувала мало приємних вражень. Наша національна дружина на виїзді нічого не змогла протиставити господарям й поступилася з рахунком 3:0. І це попри те, що нашу команду представляли такі гравці, як «шахтар» Дмитро Чигринський, «динамівець» Андрій Несмачний, «зенітівець» Анатолій Тимощук, «дніпрянин» Сергій Назаренко, гравці британських «Челсі» Андрій Шевченко та «Ліверпуля» Андрій Воронін.

Нині ці імена легендарні для українського футболу, втім того травневого дня 2008 року вони не змогли позмагатися у вмінні з Джованні ван Бронкхорстом, Найджелом де Йонґом, Дірком Кюйтом, Орландо Енгелааром, Клаасом-Яном Хунтелааром, які свої імена вписали в історію європейського та світового футболу.

Підопічні Марка ван Бастена бити своїх візаві з України почали ще на екваторі першого тайму — на 23-й хвилині матчу Дірк Кюйт пробив ворота В'ячеслава Кернозенка головою. Прохід правим флангом і навіс просто у штрафний майданчик українців, наш захист залишає лідерів нідерландців самого.

На 38-й хвилині Хунтелаар рахунок в матчі подвоює. Цього разу атака господарів прорвалася просто центром оборони, Рафаель ван дер Варт віддає короткий пас на Клааса-Янга й той ледь не впритул розстрілює Кернозенка.

Звісно, свої моменти мали й українці. Нинішній наставник «синьо-жовтих» Андрій Шевченко, а також його тезка та колега по Прем'єр-лізі Англії Воронін пробивали, втім не влучно. Мали свої шанси й Максим Калініченко та Сергій Кравченко. Євген Селезньов також демонстрував дива дриблінгу в чужому штрафному майданчику, але бив повз ворота.

Що найприкметніше — в більшості українські гравці активізувалися вже після третього пропущеного у свої ворота голу. Напевно, наставник «синьо-жовтих» Олексій Михайличенко вимагав бодай голу престижу. Або ж гравці, що вийшли на заміну, більше прагнули продемонструвати свою необхідність команді.

Третє взяття воріт Кернозенка вийшло дещо курйозним й подібним до епізоду зі збірною Англії, коли арбітр Віктор Кашшаї не зарахував гол українців після удару Марко Девіча. Але арбітр матчу між Нідерландами та Україною проблемами з зором не страждав й одразу вказав на центр поля після того, як перекидання через голкіпера у виконанні Райяна Бабеля досягло цілі. Захисник українців, здавалося, виносив м'яч з лінії, втім навіть без відеоповтору гол зарахували.

Фінальний свисток арбітра Клаудіо Сірхетти зафіксував результат 3:0 на користь господарів.

11 серпня 2010 року, стадіон «Донбас Арена», Донецьк, Україна

Вдруге й наразі востаннє команди зустрілися 2010 року вже в Україні. Це також був товариський матч, але до нього гравці збірної України підійшли більш підготовленими. Результат — перше свідчення цього.

Українську національну дружину на поле вивів капітан Андрій Шевченко, тренував команду Мирон Маркевич. В складі «помаранчевих» помінялися і тренер, і капітан: на бровці діями нідерландців керував Берт ван Марвейк, на полі — Влаар Рон.

Перший серйозний шанс повести у рахунку українці мали саме після удару свого капітана на екваторі першого тайму, втім м'яч торкнувся сітки з зовнішньої сторони. До того також було кілька цікавих позиційних атак, які захлиналися після банальних помилок на фінальній стадії.

Перший серйозний момент для гостей був лише на 33-й хвилині матчу, втім Сім де Йонг не зміг впритул пробити Андрія П'ятова. На перерву команди пішли за нічийного рахунку 0:0. Але для того лишень, аби в дебюті другого запалити гру.

Збірні України та Нідерландів одразу по перерві почали обмінюватися не просто гострими, а гольовими моментами, в яких тільки майстерність голкіперів або брак влучності нападників й не давав повести в рахунку. На потужні постріли у виконанні Олександра Алієва та Анатолія Тимощука відгукується Джермейн Ленс. Українці більше тримають м'яч, більше атак проводять. Але першими забивають все ж гості.

Дива дриблінгу на правому фланзі, скидка в центр під удар Тео Янссену П'ятов бере. Але на добиванні Ленс, який вибігає на пусті ворота абсолютно без опіки. 0:1.

Втім раділи гості не довго — вже за хвилину штрафний удар поблизу воріт Мішеля Ворма береться виконати Алієв. Прямий удар — без шансів для голкіпера.

Після цього гра дещо вирівнюється по небезпечних моментах, втім все ж українці більше володіють м'ячем та більше часу проводять у позиційних атаках. Нідерландці ж атакують гостріше, але бракує точності. Таким чином матч й добіг свого завершення за рахунку 1:1.

Минуло 11 років від часу останньої зустрічі збірних Нідерландів та України. Відбулася зміна поколінь, колишній гравець «синьо-жовтих» Андрій Шевченко нині вже є наставником своєї команди. І от знову футбольні стежки зводять нас з європейським футбольним грантом.

Тож тримає сьогодні кулаки за наших футболістів та вболіваємо разом. Маємо поразку, нічию — час здобувати перемогу.