20 жовтня
2021
Варшава
Хмарно
11 °C
Хмарно
1 PLN
6,63 UAH
1 EUR
4,60 PLN
1 USD
3,96 PLN

«Бог любить вас»: У Польщі спалахнув скандал довкола Папи Римського та ЛГБТ

Новини Легалізація Освіта Туризм Культура Афіша Спорт Блог
@Elliah Kontishev, 26 квітня 2021
Польська прокуратура проводить перевірку щодо інциденту, який стався нещодавно у середмісті Варшави, де на прапорі ЛГБТ помітили слова Папи Римського.

Подія мала місце під час однієї з демонстрацій за права ЛГБТ-спільноти. На одному з «веселкових» прапорів очевидці помітили цитату Папи Римського Франциска: «Бог любить вас такими, якими ви є», пише «Wyborcza.lp».


Ці слова Папа Франциск промовив під час зустрічі із чилійським гомосексуалістом Хуаном Карлосом Крузом, який у дитинстві став жертвою священника-педофіла. Сказані тоді Крузу слова Папи розцінили як твердження того, що для Бога не важлива його сексуальна орієнтація.


Нині ж в прокуратурі перевіряють факт неправомірного використання цих слів за зверненням одного з віруючих. Він заявив, буцімто нанесення такої цитати на прапор ЛГБТ є «образою його релігійних почуттів».


Розслідування провадить районна прокуратура середмістя Варшави. А факт того, чи може цитата на прапорі ЛГБТ ображати почуття віруючих, має встановити спеціальний експерт-релігієзнавець.

 

twitter.com/tnwn2006

 

Зазначимо, що образа релігійних почуттів у Польщі вважається кримінальним злочином. Згідно зі статтею 196 Кримінального кодексу РП, в разі встановлення провини конкретної людини, їй загрожує 2 роки ув’язнення.


Зазначимо, що в прокуратурі також розглядають іще одну кваліфікацію щодо цієї події - образа пам’ятки (стаття 261 КК РП). Про що саме йдеться, наразі прокурори не пояснили.