20 жовтня
2021
Варшава
Хмарно
11 °C
Хмарно
1 PLN
6,63 UAH
1 EUR
4,60 PLN
1 USD
3,96 PLN

Робота у Польщі: головні відповіді на питання

Новини Легалізація Освіта Туризм Культура Афіша Спорт Блог
@Elliah Kontishev, 22 березня 2021
Тенденція з трудової міграції українців до Польщі триває вже кілька років. В першу чергу наших сніввітчизників, звісно ж, приваблюють вищі зарплати. Ще одним фактором доволі часто виступає бажання змінити штиб життя на більш європейський.

Кого ж чекають поляки та на що можуть розраховувати українські заробітчани у сусідній країні - розбирався Bigmir.net.

 

Як легально працювати в Польщі

 

Згідно з польським законодавством, українці мають право на в'їзд до цієї країни за безвізом. Вже на місці можна просити про отримання дозволу на роботу.

 

Дозвіл - це документ, який необхідно отримати, аби легально працювати в Польщі. Робоча віза в цьому випадку не є обов'язковою - при наявності дозволу на роботу та біометричного паспорта українець може працювати в Польщі кожні 90 днів на кожні 180 днів.

 

Довгострокова робоча віза

 

Якщо ви маєте намір лишитися працювати довше, ніж на 90 днів, то вам слід:

 

  • отримати довгострокову робочу візу. Тобто, повернутися до України та подати необхідні документи у консульство;
  • оформити дозвіл на проживання у Польщі. Це можна зробити на основі біометричного паспорту в межах безвізу. 

 

Робота в Польщі без посередників

 

Найпростіші вакансії можна знайти в інтернеті, де викладаються оголошення про роботу. Втім варто бути уважним: не платіть нікому за те, аби вам знайшли роботу. Якщо все ж вирішили найняти посередника, обов'язково укладіть з ним договір. Бувають випадки, коли люди віддають немалі суми грошей, а посередник після цього зникає.

 

Яку роботу пропонують

 

Офіційна робота у 2021 році в Польщі принесе українцям заробіток від 13 до 22 злотих за одну годину. Графік роботи - 8 або 12 годин, 5-6 днів на тиждень. Робота на легальній основі принесе заробіток від 3 тисяч до 4 500 злотих на місяць. Станом на 22 березня 2021 року 1 польський злотий дорівнює до 7,17 гривні.

 

Серед професій з найбільшою кількістю пропозицій у Польщі є маляри, тинькарі, кам'янщики, фрезеровщики, зварювальники, оператори токарських станків, водії та дальнобійники, інженери, робітники промисловості в галузі металів, а також слюсарі та сантехніки.