20 жовтня
2021
Варшава
Хмарно
11 °C
Хмарно
1 PLN
6,63 UAH
1 EUR
4,60 PLN
1 USD
3,96 PLN

Перепис населення у Польщі-2021: Що варто знати іноземцям

Новини Легалізація Освіта Туризм Культура Афіша Спорт Блог
@Elliah Kontishev, 12 серпня 2021
1 квітня 2021 року в Польщі стартував Національний перепис населення та житлового фонду (Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań - NSP). Загальні переписи населення проводяться в Польщі щодесять років, вони призначені для визначення національної, етнічної та релігійної структури країни.

Тож усім жителям Польщі та навіть іноземцям, які тимчасово проживають в країні необхідно пройти так званий «самоспіс». Стосується це, до речі, й громадян Польщі, які проживають за кордоном.


Взяти участь у переписі населення можна за посиланням. Залогінитися можна за допомогою номеру PESEL або через Profil Zaufany/електронний банк (способи підтвердження особи онлайн). Іноземці, які не мають PESEL, можуть також зареєструватися, використовуючи email-адресу.


Для тих, хто не має доступу до інтернету, існує опція "перепис телефоном". Можна зателефонувати на номер “гарячої лінії” 22 279-99-99. Працює вона з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 18:00.

 

Бланк перепису представлений чотирма мовами: польською, англійською, російською та українською. Документ містить кілька десятків питань. Вони розділені на блоки та містять питання про особисті дані; стан і характеристики житла (включно з метражем, видом опалення, формою власності); здоров'я; релігії тощо.

 

Основні категорії інформації, яку збирають:

 

  • дані особи, яка проходить анкетування;
  • адреса проживання, включно з інформацією про місце постійного чи тимчасового проживання;
  • дані людей, які проживають в одній квартирі або будинку;
  • питання про емігрантів, прописаних за вказаною адресою, серед іншого - рік від'їзду з Польщі;
  • взаємовідносини з батьком, матір'ю, чоловіком або партнером;
  • інформація про квартиру або будинок (включно з її розміром, роком зведення, формою власності, видом опалення і навіть питанням про використання відновлюваних джерел енергії);
  • анкета опитуваної людини;
  • анкета для короткострокового або довгострокового іммігранта (варіант для людей, які живуть за межами Польщі).

 

За посиланням - детальна інструкція українською мовою, яка допоможе заповнити анкету. 


Штраф


За невиконання своїх обов'язків в рамках перепису, відмову надати дані або неправдиві дані передбачено штраф (ст.ст. 57-59 Ustawa o statystyce publicznej, Art. 24 Kodeks wykroczeń). В окремих випадках може навіть загрожувати позбавлення волі до 2 років. А розмір штрафу становить від 20 до 5 000 злотих.

 

Кожен, хто проходив перепис через інтернет, мав змогу взяти участь у лотереї. Прийом заявок на неї завершився 07.07.2021 року. Для участі необхідно було зберегти повідомлення з 10-значним кодом, який підтверджував здійснення самоперепису.
Головним призом лотереї був автомобіль Toyota Yaris (16 штук), нагорода I ступеню - карта на суму 1000 злотих (480 штук), нагорода II ступеню - карта на суму 500 злотих (960 штук).

 

Головне фото: bankier.pl.