20 жовтня
2021
Варшава
Хмарно
11 °C
Хмарно
1 PLN
6,63 UAH
1 EUR
4,60 PLN
1 USD
3,96 PLN

10 версій виконання українського славня до Дня Національного Гімну України

Новини Легалізація Освіта Туризм Культура Афіша Спорт Блог
@Elliah Kontishev, 10 березня 2021
10 березня в Україні відзначають День Державного Гімну України. Саме цього дня 1865 року в тоді ще українському місті Перемишль (нині — Республіка Польща) відбулося перше публічне виконання українського славня. Сталося це наприкінці великого концерту, присвяченого пам’яті Тараса Шевченка, чиї дні українці традиційно відзначають на початку березня.
Ні для кого не є секретом, що автором тексту (розширеної поезії на 4 строфи, після кожної з яких іде приспів) українського гімну є етнограф, поет та фольклорист Павло Чубинський, пише видання «Кавун. City». Написав він свій вірш 1862 року. Надихнула його на це «Сербська пісня» Свєтозара Мілєтіча.

 

Музику для поезії Чубинського 1963 року написав священник та талановитий композитор Михайло Вербицький.

 

Наразі українці виконують урізаний варіант оригінальної пісні, який дуже сильно трансформувався до наших днів. Насправді від початкової версії лишилися тільки перша строфа та початок приспіву. Й то у трохи зміненому вигляді.

 

Саме таким, як він є зараз, національний славень України затвердила Верховна рада окремим своїм законом від 6 березня 2003 року.

 

Наразі існує безліч сучасних переспівів, обробок та аранжувань гімну України. Найвідоміші наразі виконання славня в офіційному стилі — голосом Олександра Пономарьова, Михайла Хоми (DZIDZIO), Джамали. Існують й незвичні версії в роковій обробці. Навіть легендарна «Apocalyptica» якось заграла «Ще не вмерла...» на своєму концерті в Києві.

 

От з такими — класичними й не дуже — варіантами редакція «Кавун. City» й пропонує вам познайомитися.

 

1. Гімн України у виконанні Олександра Пономарьова:

 


2. Гімн України у виконанні Михайла «DZIDZIO» Хоми:

 


3. Гімн України у виконанні Злати Огнєвич та учнів Кадетського корпусу. Наживо на благодійному концерті 30 квітня 2017 року.

 


4. Гімн України у виконанні оркестрів ЗСУ, ДСНС, військового оркестру прикордонної служби, Національної поліції та Нацгвардії України, а також Дарини Красновецької, Мирослава Скорика, Alina Pash та Тіни Кароль. Наживо у День Незалежності, 24 серпня 2019 року.

 


5. Рок-версія гімну України у виконанні Nicky Rubchenko:

 


6. Гімн України на віолончелі у виконанні гурту «Apocalyptica». Наживо, 1 грудня 2015 року.

 


7. Виконання гімну України на стадіоні «Олімпійський» у Києві на початку відбіркового матчу на Чемпіонат світу з футболу 2014 року між збірними України та Франції. 15 листопада 2013 року. Вболівальники настільки мотивували українських футболістів, що наша команда здобула перемогу над французами із рахунком 2:0.

 


8. Drum'n'bass-версія гімну України від Phonk:

 


9. Lounge-версія гімну України від Lafesta:

 


10. Реп-версія гімну України у виконанні гурту «Апокриф»:

 


БОНУС


Окремим додатковим відео хочемо нагадати вам неймовірне виконання гімну України під час Революції Гідності в новорічну ніч з 31 грудня 2013 на 1 січня 2014 року: